Polish (Poland)English (United Kingdom)

Czy uczyć dzieci tenisa? Oczywiście! Ale z głową.

There are no translations available.

Nie zaczynajmy od kupna rakiety, piłek i superbutów. Posłuchajmy się trenera. Od pierwszych zajęć do odbijania rakietą musi minąć trochę czasu.

To czas na przygotowanie rozwijające koordynację, sprawność, szybkość, płynność, plastyczność ruchu. Potem przychodzi czas na naukę poruszania się na korcie, uczenie się ruchów piłki, jej odbicia i dynamiki, w końcu na naukę czucia kortu, jego przestrzeni, rozmiarów.
Można zacząć - i tak z reguły się dzieje - poza kortem. Wielkie tenisowe sławy zaczynały od podawania piłek i odbijania pseudopiłek pseudorakietą o ścianę najbliższego budynku.

Ze względu na naturalne cechy ciała dziecka, koordynację ruchów i możliwości najlepszy wiek na rozpoczynanie przygody z tenisem to 5-7 lat. Wiele dzieci zaczyna wcześniej, głównie dlatego, że ich rodzice z pasją grywają w tenisa.
Zarówno z powodów finansowych, jak i społecznych (chodzi o umiejętność współpracy w grupie) najlepiej zaczynać naukę gry w tenisa w grupie dzieci. Na indywidualne zajęcia przyjdzie jeszcze czas.
Szczególnie u dzieci, które zaczęły wcześniej, musimy zwrócić uwagę na ćwiczenia ogólnorozwojowe w trakcie pierwszych miesięcy zajęć, dobre, naprzemienne przygotowanie fizyczne całego ciała. Tenis jest sportem jednostronnym, pełnym sytuacji, które mogą skończyć się przeciążeniem lub kontuzją. Czy to powód, aby nie próbować?
Oczywiście, że nie. Jednak w tym wypadku i w - z natury swojej - jednostronnych sportach warto regularnie konsultować się z lekarzem ortopedą. Takie kontrole dadzą nam pewność, że dziecko nie ma wady postawy ani dysproporcji w rozwoju różnych stron ciała.

Kształt i ciężar rakiet powinniśmy dostosować do wieku dziecka (w dobrym sklepie sportowym sprzedawca pomoże nam wybrać odpowiednią). Maluchy zaczynają grać innymi piłkami. Na początek do biegania wystarczą zwykłe, dobrze dopasowane tenisówki. Ale szybko przekonamy się, że potrzebne są specjalne buty... Ten sport do najtańszych nie należy. Ma za to wiele zalet, przy których gasną zastrzeżenia.
Tenis wspaniale kształtuje koordynację, wyczucie odległości, siłę i zwinność ruchów. Ogromna zaleta tenisa to to, że dziecko nie ma bezpośredniego kontaktu z przeciwnikiem. Nie jest to gra brutalna - o tenisie mówi się, że to sport dla dżentelmenów. Trochę jeszcze z etosu tej dyscypliny sportu zostało.

Dlatego warto przynajmniej spróbować zachęcić malucha do zaprzyjaźnienia się z tenisem.

żródło: miastodzieci.pl
 
Gości online
We have 8 guests online
radar.eu - opady deszczu online
Pogoda w Mielcu na 16 dni

Pogoda numeryczna na 3dni

Korekta tekstu, copywriting.
Ankieta
W co lubisz grać?
 
Polub nas na Facebooku
Zobacz nasze filmiki
Profesjonalne naciąganie rakiet
Naciągamy na nowoczesnej elektronicznej maszynie.
Posiadamy wieloletnie doświadczenie w naciąganiu rakiet.
Koszt wymiany naciągu uzależniony jest od wybranego naciągu.


   
Zapraszamy do naszego serwisu!

Losowe filmy
Losowe zdjęcia
Tenis Squash Mielec-sparingpartner